Product Model: DS-3E0105P-E/M
- PoE Port: Ports 1 to 4
- Max. Port Power: 30 W
- PoE Power Budget: 35 W
- Dialing Function
- Long Range: Ports 1 to 4: up to 300 m; and the speed rate of the port is 10 Mbps.
- General
- Dimensions (W × H × D): 105 mm × 27.6 mm × 83.1 mm (4.1” × 1.1” × 3.3”)
- Shell: Metal material, fan-free design
- Gross Weight: 0.48 kg (1.06 lb)
- Net Weight: 0.20 kg (0.40 lb)
- Operating Temperature: –10 °C to 55 °C (14 °F to 131 °F)
- Operating Humidity: 5% to 95% (no condensation)
- Storage Temperature: –40 °C to 85 °C (–40 °F to 185 °F)
- Storage Humidity: 5% to 95% (no condensation)
- Power Supply: 48 VDC, 0.8 A
- Power Consumption In Idle: 3 W